Perukowiec podolski 'Royal Purple' Efektowny krzew

Dostępność: brak towaru
Cena: 14,99 zł 14.99
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Perukowiec podolski 'Royal Purple'

to najczęściej sadzona odmiana perukowca podolskiego - krzewu, który wytrzymuje palące słońce i suszę.

(łac.Cotinus coggygria 'Royal Purple')

Perukowiec podolski Royal Purple to krzew liściasty dorastający do 3 m wysokości o dekoracyjnych purpurowych liściach, jesienią przebarwiających się na jaskrawo-czerwono.

Termin Kwitnienia: VI-VII; purpurowe kwiaty zebrane są w efektowne kwiatostany, które po przekwitnięciu tworzą oryginalne pierzaste owocostany.

Najlepiej rośnie, na glebach, przepuszczalnych, zasobnych w wapń (zasadowy odczyn) i na stanowisku słonecznym, ciepłym i suchym. Bardzo wytrzymały na niskie temperatury i na suszę.

ZASTOSOWANIE:

ogrody przydomowe

parki

miejskie tereny zieleni

w grupach

✅ w barwnych zestawieniach kontrastowej kompozycji

soliter (niezwykle piękny i silny akcent kolorystyczny)

Sadzonka  uprawiana od początku w doniczkach 9x9x9cm .

Sadzonki silnie ukorzenione.

Jesteśmy producentem wszystkich oferowanych roślin (nie są to sadzonki sprowadzane np. z Holandii, które nie są zahartowane do przyjęcia w naszym klimacie)

Perukowce fantastycznie nadają się do kolorowych kompozycji z innymi krzewami światłolubnymi. Rabatę w ciepłej tonacji stworzą z żółtymi tawułami japońskimi ('Goldmound', 'Golden Princess', 'Goldflame'), którymi podsadzić można perukowce. Dołączyć można bordowe ('Atropurpurea', 'Bagatelle'), czerwone ('Red Carpet', 'Admiration') i zielone ('Kobold' lub 'Green Carpet') berberysy. Zwarte bryły krzewów rozluźnić można wysokimi kępami miskantów chińskich. Założenie takie jest proste w uprawie i atrakcyjne przez cały sezon.

Chłodną kompozycję stworzą z dereniami białymi o jasnoobrzeżonych liściach ('Sibirica Variegata', 'Ivory Halo' czy 'Elegantissima'). Pierwszy plan wypełnić mogą jałowce o niebieskich igłach (np. łuskowy 'Blue Star' lub 'Blue Carpet') albo wierzba 'Hakuro-nishiki' o różowo-kremowych młodych przyrostach.

Perukowce będą stanowić wspaniałe barwne tło bylin. Na słonecznych i suchych stanowiskach możemy posadzić go z tyły rabaty złożonej z mikołajka alpejskiego, przegorzanu, liatry kłosowej, przed którymi posadzić można mniejsze byliny: przetaczniki kłosowe, szałwię omszoną oraz rozchodniki okazałe. Pierwszy plan wypełnić może obwódka z niskiej kostrzewy sinej, czyśćca wełnistego czy lawendy wąskolistnej.

Przy zakupie 10szt - 1szt. GRATIS

Przy zakupie 20szt. - 2szt. GRATIS

...

Przy zakupie 100szt. - 10szt. GRATIS

Jesteśmy producentem wszystkich oferowanych roślin (nie są to sadzonki sprowadzane np. z Holandii, które nie są zahartowane do przyjęcia w naszym klimacie)

Sadzonki sprzedawane w doniczkach P9

 • rozmiar doniczki: 9x9x9 cm
 • wysokość sadzonki: 25-40cm
 • doniczka: P9
 • pojemność: 0,5 L

Przykładowe sadzonki które otrzymasz --->>

Od 14 grudnia 2019r. aby sprzedawać rośliny przez Internet trzeba mieć odpowiednie uprawnienia. My te uprawnienia mamy, zdaliśmy wszystkie egzaminy, do każdej rośliny dostaniesz europejski paszport rośliny potwierdzający jej zdrowotność.

 • Spełniamy wszystkie wymogi dotyczące sprzedaży roślin przez internet, zawarte w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady nr 2016/2031, które weszło w życie 14 grudnia 2019r.
 • Do rośliny zamawianej przez Internet, zostanie dołączony paszport rośliny, zgodnie z nowymi przepisami unijnymi. Nasze rośliny są kontrolowane przez Państwową Inspekcje Ochrony Roślin i Nasiennictwa
 • Jakość WE, PL, PIORIN 24/05/7028

Dlaczego my?

 • Naszym celem jest zapewnienie Państwu maksymalnej satysfakcji z bezpiecznych zakupów sadzonek roślin w internecie, dlatego kładziemy duży nacisk na szybką i profesjonalną obsługę Klienta.
 • Niska cena, wysoka jakość
 • 100% Pozytywnych komentarzy
 • Sprzedawany towar w najwyższej jakości i konkurencyjnej cenie.
 • Ekspresowa i bezpieczna dostawa
 • Dokładamy wszelkich starań aby po złożonym zamówieniu, zakupiony produkt trafił w jak najkrótszym czasie w wasze ręce, najczęściej w ciągu 24-48h.
 • 100% dostępność wystawianego towaru

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl