Ostrokrzew kolczasty Ilex Argentea Marginata na pniu PA:100cm

IMG-20210330-WA0005.jpg
  • nowość
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin

Opis

Ostrokrzew kolczasty ARGENTEA MARGINATA przyjmuje formę krzewiastą lub małego drzewa. Liście jajowate, eliptyczne, długości do 12 cm, ciemnozielone, skórzaste, z wierzchu błyszczące, kolczaste na brzegach. Kwitnie od maja do czerwca. Owoce kuliste lub elipsoidalne, krwistoczerwone, nieduże, niejadalne. Dojrzałe owoce utrzymują się na gałązkach w ciągu zimy.

Jest gatunkiem dwupiennym. Żeńskie i męskie egzemplarze mają kwiaty niewielkie, o średnicy do 8 mm, kubkowate, zebrane w małe pęczki w kątach liści. Na żeńskich krzewach zawiązują się liczne podobne do jagód czerwone owoce. Utrzymują się do grudnia lub dłużej i wówczas krzewy wyglądają najbardziej dekoracyjnie. Owoce są trujące.

Ostrokrzewy wymagają gleb żyznych , wilgotnych , ale przepuszczalnych gleb . Najlepsze gliniasto - piaszczyste.Odczyn lekko kwaśny lub obojętny .

Preferuje stanowisko półcieniste do słonecznego , ale tolerują też jako jedna z niewielu roślin pełny cień Wykazuje tez sporą tolerancję na suszę i zanieczyszczenie środowiska.Roślina w pełni mrozoodporna .

Sadzonka w donicach 15l, wysokość szczepienia: 100cm

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl