Miskant Chiński Boucle niesamowite kwiatostany

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 18,99 zł 18.99
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Miskant chiński

(Miscanthus sinensis) 'Boucle'

Miskant chiński należy do najsilniej rosnących gatunków traw ozdobnych. Jedną z nowych ciekawych odmian jest 'Boucle', trawa o oryginalnych kwiatostanach.

Wygląd

Miskant 'Boucle' to polska, miniaturowa odmiana, która została wyselekcjonowana przez Artura Maja w szkółce w Rykach. Na tle pozostałych odmian wyróżnia się przede wszystkim niepowtarzalnymi kwiatostanami, których nietuzinkowa uroda przyciąga spojrzenia i wprawia w zachwyt. Oryginalne wiechy tuż po rozbiciu są grube, zbite, mocno skręcone, pokarbowane i mają niesamowity, wyrazisty, purpurowo-bordowy kolor. W miarę przekwitania ich ubarwienie staje się delikatniejsze, srebrzyste, a kwiatostany nabierają luźniejszej, bardziej zwiewnej formy. Roślina tworzy gęste, zwarte kępy o fontannowym pokroju, które u dołu są węższe i rozszerzają się stopniowo ku górze. Maksymalnie dorasta do około 70-120 cm wysokości. Liście są długie, dosyć wąskie, łukowo wygięte, zielone z charakterystycznym, białym paskiem biegnącym wzdłuż nerwu głównego. Końcówki liści wyrastających na wierzchołkach źdźbeł wybarwiają się na wyrazisty, purpurowo-bordowy kolor. Trawa zjawiskowo prezentuje się również jesienią , gdy jej ulistnienie mieni się ciepłymi odcieniami złocistej żółci i pomarańczu. Roślina będzie efektowną ozdobą ogrodu nawet w okresie zimowym. Walory dekoracyjne tej cudownej odmiany zostały docenione i zdobyła ona srebrny medal na międzynarodowych targach GrootGroenPlus w 2019 roku, a także brązowy Medal oraz wyróżnienie dziennikarzy w Konkursie Roślin -Nowości 2019 na Międzynarodowej Wystawie Zieleń To Życie.

Wymagania

Miskant chiński preferuje gleby żyzne, o pH lekko kwaśnym lub obojętnym, stanowiska słoneczne, zaciszne i osłonięte. Stale wilgotna gleba gwarantuje szybki, bujny wzrost, natomiast zdecydowanie należy unikać miejsc suchych lub podmokłych. W pierwszym roku uprawy warto zabezpieczyć rośliny na zimę. Najlepiej obsypać kępy traw korą, trocinami, liśćmi lub słomą. Wiosną trzeba kopczyki usunąć, a zeszłoroczne, zaschnięte pędy obciąć nisko przy ziemi. Wokół roślin można rozsypać uniwersalny nawóz wieloskładnikowy. Miscanthus sinensis wykazuje znaczną tolerancję na zanieczyszczenie gleby i powietrza oraz wysokie zasolenie podłoża. Trwałość i długowieczność to kolejne zalety większości nowych odmian miskantów. Rośliny posadzone w jednym miejscu dobrze rosną i zachowują ładny pokrój przez wiele lat.

Zastosowanie

Trawy nadają ogrodom lekkości, tworzą przyjazną atmosferę i wyjątkowy charakter. Sadzone w ogrodach przydomowych stanowią ciekawy akcent egzotyczny. Szelest liści czy kołysanie źdźbeł na wietrze wprowadza spokój i harmonię. Wysokie kępy miskanta chińskiego piękniej prezentują się sadzone pojedynczo oraz w kompozycjach z innymi gatunkami traw. Małe wymagania, łatwa pielęgnacja i niskie koszty utrzymania zachęcają do sadzenia miskantów w parkach, na osiedlach, w pobliżu zbiorników wodnych oraz w otoczeniu nowoczesnej architektury miejskiej. Interesujący efekt tworzą duże nasadzenia grupowe (zalecana gęstość sadzenia 2-3 sztuki na metr2). Trawy ozdobne coraz śmielej goszczą także w przestrzeni publicznej, w zieleni przyulicznej, na miejskich skwerach, rondach i parkach. Grupa traw ozdobnych obejmuje dziesiątki gatunków i setki odmian różniących się pokrojem, siłą wzrostu, dekoracyjnością liści i kwiatostanów oraz trwałością roślin po zakończeniu okresu wegetacyjnego.

Przy zakupie 10szt - 1szt. GRATIS

Przy zakupie 20szt. - 2szt. GRATIS

...

Przy zakupie 100szt. - 10szt. GRATIS

Jesteśmy producentem wszystkich oferowanych roślin (nie są to sadzonki sprowadzane np. z Holandii, które nie są zahartowane do przyjęcia w naszym klimacie)

Sadzonki sprzedawane w doniczkach silnie ukorzenione co daje gwarancję przyjęcia i szybkiego przyrostu rośliny.

  • rozmiar doniczki: 9x9x9 cm
  • wysokość sadzonki: 10-30cm
  • doniczka: P9
  • pojemność: 0,5 L

Sadzonki w doniczkach produkcyjnych P9          (9cm x 9cm x 9cm)

Przykładowa sadzonka którą otrzymasz --->

UWAGA PAKOWANIE ROŚLIN :

Nasze rośliny przygotowujemy z pasją i dużą dbałością. Często zapakowanie pojedynczego zamówienia zajmuje ponad godzinę. Każde zamówienie jest traktowane w sposób indywidualny. Przez ostatnie lata doskonaliliśmy system Pakowania naszych roślin. Podpatrywaliśmy jak jest to robione w innych krajach, doskonaliliśmy własne metody a także w oparciu o Wasze opinie dopracowywaliśmy najdrobniejsze szczególiki. Rośliny są w doniczkach a te kopane z gruntu są mocno owijane folią stretch, korzenie zabezpieczamy torfem i moczymy w wodzie. Dzięki przemyślanym zabezpieczeniom i systemowi mocowań dochodzą w całości nawet ziemia nie ma prawa wysypać się z doniczki ;) Pomimo "usilnych starań" firm kurierskich nasze rośliny dochodzą do Państwa w idealnym stanie o czym świadczą liczne tylko i wyłącznie Pozytywne komentarze. W jednej dużej paczce możemy wysyłać kilkadziesiąt różnych roślin, dzięki czemu udaje się ograniczyć koszta związane z wysyłką. Każda doniczka przed podróżą jest podlewana, a w okresie zimowym izolowana od zimna.

Od 14 grudnia 2019r. aby sprzedawać rośliny przez Internet trzeba mieć odpowiednie uprawnienia. My te uprawnienia mamy, zdaliśmy wszystkie egzaminy, do każdej rośliny dostaniesz europejski paszport rośliny potwierdzający jej zdrowotność.

  • Spełniamy wszystkie wymogi dotyczące sprzedaży roślin przez internet, zawarte w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady nr 2016/2031, które weszło w życie 14 grudnia 2019r.
  • Do rośliny zamawianej przez Internet, zostanie dołączony paszport rośliny, zgodnie z nowymi przepisami unijnymi. Nasze rośliny są kontrolowane przez Państwową Inspekcje Ochrony Roślin i Nasiennictwa
  • Jakość WE, PL, PIORIN 24/05/7028

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl