Mirt zwyczajny: Merta sadzonka 10-15cm Ślub chrzest TANIO

Opis

 
 


Bukszpanik-pl

 

 

 

Tel: 500 365 666

E-mail: bukszpanik.pl@gmail.com

 

 

 

 

 

 

Paczkomaty inPost: 7,99zł

Kurier DPD: 18zł

Koszt wysyłki zawsze ten sam niezależnie od zamówionej ilości :)

 

 

 

 

Nazwa : Mirt Zwyczajny sadzonka w doniczce 10-15cm  (nie daj się nabrać na nasiona z których nie wiadomo co wyrośnie)

 

 

Opis:

Mirt, to jedna z najstarszych roślin doniczkowych uprawianych w pomieszczeniach i jest trochę zapomniana, a przecież bardzo dekoracyjna i na dodatek o wielu właściwościach. W naszych mieszkaniach najczęściej posiadamy Mirt pospolity (Myrtus communis), często nazywany mirtem panny młodej. Ta nazwa ma swoje korzenie w symbolice, ponieważ mirt jest symbolem płodności i czystości, dlatego często można było spotkać pannę młodą z wiązanką tego krzewu. Mirt jest wiecznie zielonym krzewem delikatnym, luźno rozgałęzionym o skórzastych, małych i owalnych liściach, które po roztarciu użyczą nas przyjemnym zapachem. Oprócz tego od maja do lipca, zachwyca licznym, białym lub zróżnicowanym kwieciem, wyrastającym z kątów liści. Z czasem kwiaty przemienią się na niebieskie lub białe jagody, które są jadalne. Mirt należy do rodziny mirtowatych i przywędrował do nas z Azji Mniejszej i basenu Morza Śródziemnego. W naturalnych warunkach osiąga nawet 5 metrów wysokości, a w naszych warunkach zaledwie 30-100 cm. Możemy się spotkać również z formą pienną.

 

Koszt wysyłki niezależnie od zamówionej ilości wynosi:
Kurier DPD : 18zł , kurier Inpost: 12,18zł Paczkomat inPost: 7,99zł

Przy zakupie 10szt - 1szt. GRATIS
Przy zakupie 20szt. - 2szt. GRATIS
...
Przy zakupie 100szt. - 10szt. GRATIS


Sadzonki silnie ukorzenione

 

Jesteśmy producentem wszystkich oferowanych roślin

Wszystkie sadzonki są bardzo dobrze zabezpieczone z wilgotnym torfem na czas transportu.

Wysokość sadzonki ( 10-15cm)


 

Jego drobne, sztywne i skórzaste liście, dzięki zawartym w nich olejkom eterycznym, wydzielają przyjemną woń. Mirt kwitnie na biało, a owocem jest niebiesko-czarna (rzadziej biała) jadalna jagoda.
Mirt znany jest głównie jako symbol dziewictwa i jako taki kilkadziesiąt lat temu gościł w domach, w których mieszkały dziewczęta. Miał tam praktyczne zastosowanie, bowiem z jego gałązek wito wianki dla panien młodych.

Roślina pokojowa nie jest mrozoodporna

 

 

Od wieków każda panna młoda obowiązkowo musiała mieć na głowie wianek mirtowy, symbolizujący miłość, wierność i piękno. Jeszcze obecnie, choć już w niewielu klasztorach na świecie, istnieje zwyczaj, aby każda siostra zakonna, składając tzw. śluby wieczyste, okrywała głowę mirtowym wiankiem.

Mirtem dekorowano również gromnice, ołtarze i święte obrazy. Z kwiatków i jagód tego krzewu wyrabiano jeden z najstarszych na świecie kosmetyków – pachnącą wodę anielską.

Mirt zwyczajny to wiecznie zielony krzew, którego ojczyzną są rejony Morza Śródziemnego, gdzie osiąga wysokość od 2,5 m do 3 m. W naszych warunkach klimatycznych jest rośliną uprawianą w doniczkach. W uprawie domowej osiąga wysokość 0,5 m. Ma skórzaste, ciemnozielone, jajowate, błyszczące liście i białe, drobne, bardzo przyjemnie pachnące kwiatki, zakwitające pojedynczo w kątach liści. Owockami są jadalne, ciemnogranatowe, prawie czarne jagody wielkości grochu o korzenno-słodkawym smaku.

Mirt uprawiany w doniczkach lubi dużo słońca i nie znosi przeciągów, zwłaszcza wiosną. Najlepiej rośnie na podłożu próchniczym i przewiewnym o odczynie kwaśnym lub lekko kwaśnym.

 

 

Poniżej przykładowa sadzonka którą otrzymasz : 


 

Zobacz nasze pozostałe aukcje:

KomentarzePaneleAllegro.pl

Strona "o mnie"Wszystkie aukcje

galerie przedmiotow

 
 

 


Dodano 2016-04-09 12:25
UWAGA WYSYŁKA ROŚLIN :

Nasze rośliny pakujemy z pasją i dużą dbałością. Często zapakowanie pojedynczego zamówienia zajmuje ponad godzinę. Każde zamówienie jest traktowane w sposób indywidualny. Przez ostatnie lata doskonaliliśmy system Pakowania naszych roślin. Podpatrywaliśmy jak jest to robione w innych krajach, doskonaliliśmy własne metody a także w oparciu o Wasze opinie dopracowywaliśmy najdrobniejsze szczególiki. Rośliny wysyłamy w doniczkach a te kopane z gruntu są mocno owijane folią stretch, korzenie zabezpieczamy torfem i moczymy w wodzie. Dzięki przemyślnym zabezpieczeniom i systemowi mocowań dochodzą w całości nawet ziemia nie ma prawa wysypać się z doniczki ;) Pomimo \"usilnych starań\" firm kurierskich nasze rośliny dochodzą do Państwa w idealnym stanie o czym świadczą liczne tylko i wyłącznie Pozytywne komentarze. W jednej dużej paczce możemy wysyłać kilkadziesiąt różnych roślin, dzięki czemu udaje się ograniczyć koszta związane z wysyłką. Każda doniczka przed podróżą jest podlewana, a w okresie zimowym izolowana od zimna.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl