Jałowiec rozesłany, Juniperus procumbens 'Nana' (z bambusem)

IMG-20210212-WA0069.jpg
  • nowość
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin

Opis

Jałowiec rozesłany 'Nana'

Krzew ozdobny, wolno rosnący. Cechuje go niski poziom wzrostu. Charakteryzują go pełzające po ziemi pędy, które są sztywne oraz zagęszczone. Ulistwienie tej odmiany to zielononiebieskie oraz krótkie igły. Stanowi piękne uzupełnienie ogrodów skalnych. Bardzo atrakcyjnie prezentuje się w sąsiedztwie innych krzewów czy roślinności. 

Jałowiec rozesłany 'Nana' - wymagania i uprawa

Ta odmiana jałowca cechuje się małymi wymaganiami co do gleby w jakiej rośnie, a także wilgotności. Sprawia to, że jest bardzo łatwa w uprawie. Szczególnie zalecana jest do miejsc o wysokim stopniu nasłonecznienia. Krzew dobrze toleruje niskie temperatury otoczenia. W wieku 10 lat, osiąga on wzrost na poziomie 0,2 m oraz szerokość w granicach 1-1,5 m

Wymagania glebowe:

  • niskie

Wymagane nasłonecznienie:

  • miejsca silnie nasłonecznione

Jałowiec rozesłany 'Nana' - zastosowanie

Krzew ze względu na swój niski wzrost, szczególnie zalecany jest m. in. do ogrodów skalnych, ale równie dobrze nadaje się do dużych, przestrzennych ogrodów. Dobrze prezentuje się także jako solitera. Może również być uprawiany w formie piennej. Zasadzony w doniczce, stanowi wtedy atrakcyjną ozdobę tarasów czy balkonów.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl