Catalpa Katalpa Surmia Nana 2,5m pień obw. 14-16cm

Dostępność: brak towaru
Cena: 690,00 zł 690.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Szkółka roślin ozdobnych Bukszpanik Knurów ul.Wilsona 80

Zapraszamy po rośliny ozdobne do twojego ogrodu.

Zapraszamy osobiście lub możliwa dostawa własnym transportem na terenie Śląska.

 

Czynne pn-pt 8-18,

Sobota 8-13

W sprzedaży posiadamy duże drzewa o wysokości szczepienia 240cm z rozgałęzioną koroną. Drzewa rosną w dużych donicach - 100% przyjęcia.

Obwód pnia 8-10cm cena 240zl Wyprzedane

Obwód pnia 10-12cm cena 360zl Wyprzedane

Obwód pnia 12-14cm cena 450zl

Obwód pnia 14-16cm cena 690zl,

Obwód pnia 16-18cm cena 850zl

Obwód pnia 18-20cm cena 1010zl

Katalpa "nana"

Mało wymagające drzewo o ładnym, geometrycznym kształcie. Posadzone pojedynczo czy na rabacie wygląda jak zielony parasol z liści, dający cień niższym roślinom.

Jest to niewielkie drzewo oferowane w formie piennej. Szerokość korony nie przekracza 4-5m, dlatego znajdzie się dla niego miejsce zarówno w małych ogrodach przydomowych, jak i w wąskich uliczkach miejskich.

Surmia bignoniowa 'Nana' nie kwitnie, ale wytwarza duże (wielkości dłoni), sercowate jasnozielone liście,

Surmia najlepiej rośnie na glebach żyznych, przepuszczalnych i wystarczająco wilgotnych. Nie lubi natomiast, gdy ziemia jest zbita i ciężka.

Roślina jest tolerancyjna względem pH gleby: od lekko kwaśnej po lekko zasadową.

Lubi ciepłe, południowe stanowiska, osłonięte od silnego wiatru

 

Roślina jest prosta w uprawie, powinna znaleźć się w ogrodach osób, które lubią rośliny o zwartym i dość geometrycznym pokroju.

Ta odmiana surmii nie wymaga specjalistycznego cięcia w celu zagęszczenia czy uzyskania ładnego, foremnego kształtu korony, dobrze znosi przycinanie, np. możemy korygować kształt korony z parasolowatego na bardziej kulisty, wedle uznania.

Zastosowanie

Drzewo ładnie prezentuje się w mieście. Nadaje się na szpalery - stworzy rytmiczny rząd zielonych parasolek.

Świetnie sprawdza się w wąskich przestrzeniach i minimalistycznych zestawieniach. Jest wspaniałą rośliną architektoniczną - o wyraźnym kształcie korony i liści, warto więc po nią sięgnąć, by otrzymać klimat nowoczesny. Będzie dobrze wyglądała w towarzystwie nowoczesnej surowej architektury.

Od 14 grudnia 2019r. aby sprzedawać rośliny przez Internet trzeba mieć odpowiednie uprawnienia. My te uprawnienia mamy, zdaliśmy wszystkie egzaminy, do każdej rośliny dostaniesz europejski paszport rośliny potwierdzający jej zdrowotność.

  • Spełniamy wszystkie wymogi dotyczące sprzedaży roślin przez internet, zawarte w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady nr 2016/2031, które weszło w życie 14 grudnia 2019r.
  • Do rośliny zamawianej przez Internet, zostanie dołączony paszport rośliny, zgodnie z nowymi przepisami unijnymi. Nasze rośliny są kontrolowane przez Państwową Inspekcje Ochrony Roślin i Nasiennictwa
  • Jakość WE, PL, PIORIN 24/05/7028

 

 


Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl