Bluszcz pospolity HEDERA HELIX do kompozycji kwiatowych 100-120cm

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 15,00 zł 15.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Bluszcz pospolity (łac. Hedera Helix)

         Jest długowiecznym zimozielonym (może rosnąć nawet kilkaset lat!), pnączem krajowym, które nadaje się również do zadarniania większych powierzchni pod drzewami. Tworzy kobierce o wysokości 20-30 cm. Samo chwytne pędy dorastają do długości 30 m, ale można je ciąć, gdyż wtedy rozkrzewiają się. 

 

Charakterystyka rośliny

 • Wysokość 20 - 30 m
 • Gleba Rośnie w każdej glebie.
 • Stanowisko Cień, półcień
 • pokrój: pnącze
 • barwa liści: ciemnozielone
 • wilgotność: podłoże umiarkowanie wilgotne, podłoże wilgotne
 • zastosowanie kompozycje naturalistyczne - parki i ogrody, kompozycje ogrodowe, ogrody przydomowe, pnącza na ogrodzenia, pnącza na pergole, kraty, pojemniki, pnącza na ścianę, zieleń publiczna, roślina okrywowa, w grupach
 • zimozieloność liści: tak, 
 • roczny przyrost od 0,5 m do 1 m

 

 

Zastosowanie

Nadaje się do obsadzania północnych ścian, murów, pni drzew i wszelkich powierzchni o chropowatej fakturze. Szczelna warstwa liści pokrywająca ściany ogranicza parowanie ciepła w czasie zimy i nie pozwala na nadmierne nagrzanie się ocienionego budynku latem. Ciekawy efekt daje obsadzanie bluszczem pnie grubych drzew. Można go stosować zamiast trawy jako roślinę kobiercową (zadarniającą) głównie w miejscach silnie zacienionych. Bluszcz może być też wykorzystywany w tworzeniu kompozycji w pojemnikach i dużych donicach a ścięte gałązki bluszczu nadają się jako zielony dodatek do kompozycji kwiatowych i innych aranżacji.

Przy zakupie 10szt - 1szt. GRATIS 

Przy zakupie 20szt. - 2szt. GRATIS

...

Przy zakupie 100szt. - 10szt. GRATIS

Jesteśmy producentem wszystkich oferowanych roślin (nie są to sadzonki sprowadzane np. z Holandii, które nie są zahartowane do przyjęcia w naszym klimacie)

Sadzonki sprzedawane w doniczkach

 • rozmiar doniczki: 9x9x9 cm
 • wysokość sadzonki: 20-30cm
 • doniczka: P9
 • pojemność: 0,5 L

Przykładowa sadzonka którą otrzymasz ->

UWAGA WYSYŁKA ROŚLIN :

       Nasze rośliny pakujemy z pasją i dużą dbałością. Często zapakowanie pojedynczego zamówienia zajmuje ponad godzinę. Każde zamówienie jest traktowane w sposób indywidualny. Przez ostatnie lata doskonaliliśmy system Pakowania naszych roślin. Podpatrywaliśmy jak jest to robione w innych krajach, doskonaliliśmy własne metody a także w oparciu o Wasze opinie dopracowywaliśmy najdrobniejsze szczególiki. Rośliny wysyłamy w doniczkach a te kopane z gruntu są mocno owijane folią stretch, korzenie zabezpieczamy torfem i moczymy w wodzie. Dzięki przemyślanym zabezpieczeniom i systemowi mocowań dochodzą w całości nawet ziemia nie ma prawa wysypać się z doniczki ;) Pomimo "usilnych starań" firm kurierskich nasze rośliny dochodzą do Państwa w idealnym stanie o czym świadczą liczne tylko i wyłącznie Pozytywne komentarze. W jednej dużej paczce możemy wysyłać kilkadziesiąt różnych roślin, dzięki czemu udaje się ograniczyć koszta związane z wysyłką. Każda doniczka przed podróżą jest podlewana, a w okresie zimowym izolowana od zimna.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl