Azalia wielkokwitowa C12

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin

Opis

Rośliny rodzaju Rhododendron to różanecznik właściwy i azalie, popularnie nazywane drzewami różanymi. Uprawa tych przepięknych roślin sięga starożytności. Różanecznik jest zimozielonym krzewem, natomiast liście większości azalii opadają na zimę. Azalia wielkokwiatowa stanowi wyjątkowo urodziwy krzew, obsypany na wiosnę kolorowymi dużymi kwiatami.

Jak sadzić i jak pielęgnować azalie wielkokwiatowe w ogrodzie? Azalie preferują stanowiska słoneczne oraz lekko zacienione, osłonięte od wiatru. Najlepiej czują się w pobliżu zbiorników wodnych, w otoczeniu których jest wyższa wilgotność powietrza. Wymagają gleby o kwaśnym odczynie, lekkiej, przepuszczalnej i próchnicznej. Dobremu rozwojowi krzewów sprzyja sadzenie azalii w grupach z innymi azaliami i różanecznikami, a także w sąsiedztwie iglaków.

Azalie podlewamy miękką wodą, np. deszczówką. Nie dopuszczamy do przesuszenia bryły korzeniowej, co spowoduje opadanie liści i zahamowanie tworzenia się kwiatostanów. Należy wiosną usuwać uszkodzone pędy oraz suche kwiatostany. Odmłodzenie roślin umożliwi przycięcie rośliny tuż nad ziemią, co pobudzi wzrost młodych pędów.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl